Projekt

Volley Beskydy je název volejbalového projektu, který je svým způsobem unikátní. Jeho vizí je nejen dosahování špičkových výsledků a úspěchů na vrcholové úrovni, ale také zprostředkování možností sportovat velkému množství dětí a mládeže. Tuto vizi naplňujeme prostřednictvím pyramidy, jejíž základnu tvoří nevýkonnostní barevný minivolejbal (BMV) s cílem probudit zájem o sport u nejmenších dětí ve věku 6-10 let. Na BMV pak navazují týmy od žákovských až po juniorské kategorie, které již vychovávají i výkonnostní sportovce. Vrcholem pyramidy je profesionální extraligový tým mužů. Projekt Volley Beskydy sdružuje několik klubů v Moravskoslezském kraji, čímž těží ze synergického efektu vzájemné spolupráce.

Klub

Red Volley je nejmladším členem beskydské volejbalové „rodiny“, kam patří spolu s Green Volley Frýdek-Místek, Blue Volley Ostrav a Black Volley Beskydy. Z důvodu zvyšujícího se zájmu o sport ve frýdlantském mikroregionu se v roce 2013 oddělil od Green Volley Frýdek-Místek, pod jehož hlavičkou do té doby fungoval.

V současné době trénují kromě barevného minivolejbalu v Beskyďáčku tréninkové skupiny mladších i starších žáků a kadetů.

Aktivity klubu v mládežnických kategoriích jsou financovány také Národní sportovní agenturou prostřednictvím programu Můj klub.

Výsledky

Klub se pravidelně účastní prestižního celorepublikového Českého poháru a již několikrát se naši mladší i starší žáci nominovali na MČR, kde sice nedosáhli na medailové pozice, ale rozhodně neudělali ostudu.

Několik našich odchovanců se úspěšně již uplatnilo v nejvyšších soutěžích v Green Volley, respektive Blue Volley Ostrava.

Osobnosti

Vavřinec Pečinka – zakladatel projektu Volley Beskydy, vizionář, donátor